Eglo Lasana LED Chrome Slim Ceiling Pendant
This pendant luminaire from the series LASANA is made of aluminium, chrome-plated steel and white plastic. It has protective insulation and is equipped with an LED lamp for a warm white light.
| Length | 90cm/35.4" |
| Height | 100cm/39.4" |
| Light Bulbs | 15W LED |
| Fitting Code | EG32048 |
| Brand | Eglo Lighting |
| Dimmable | No |
| Guarantee | 5 years |
| Adjustable | Yes |
| Class | Class 2 - Double Insulated |
| Weight | 0.7KG |