Hallway Chrome & Crystal Ball Large Cascading Ceiling Pendant
Illuminate Your Space with Elegance and Style
- 5-light cascading pendant with chrome and crystal finish •
- Dimmable – adjust ambiance for any occasion
- 30cm diameter, adjustable height up to 300cm
- Perfect for large open spaces, Hallways and living rooms
- Statement piece that blends contemporary style with timeless elegance
- 5 × GU10 10W bulbs | Searchlight Lighting
- Class 1 earthed | 2-year guarantee | 3.6kg
| Height | 300cm |
| Diameter | 30cm/11.8" |
| Light Bulbs | 5 X GU10 10W |
| Fitting Code | 5742CC |
| Brand | Searchlight Lighting |
| Dimmable | Yes |
| Guarantee | 2 Years |
| Adjustable | Yes |
| Class | Class 1 - Earthed |
| Weight | 3.6KG |
Use left/right arrows to navigate the slideshow or swipe left/right if using a mobile device