Description
Brair New Black Industrial FLoor Lamp
Modern style fused with classic design, this floor lamp is the ideal addition to your home. Finished in a smart 'on-trend' matt black paint with highlighted antique brass painted inside the shade for a timeless iconic look.| Height | 145.8cm/57.4" |
| Width | 33cm/13" |
| Depth | 39.5cm/15.6" |
| Light Bulbs | 1 x 10W LED E27/ES |
| Fitting Code | 106337 |
| Brand | Endon Lighting |
| Dimmable | No |
| Class | Class 2 - Double Insulated |
| Weight | 2KG |
| Guarantee | 2 Years |
| Adjustable | No |
Shipping & Returns Infomation
Payment & Security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.









