Description
Eglo Pineda Set of 3 LED Warm White Recessed Downlights - 5.5W
These triple fitted lamps from the series PINEDA are made of white plastic and dimmable. They have protective insulation and are equipped with an LED-lamp for a warm white light each.
| Diameter | 8.4cm/3.3" |
| Installation Depth | 4cm/1.6" |
| Light Bulbs | 3 X 5.5W LED |
| Fitting Code | EG95857 |
| Brand | Eglo Lighting |
| Dimmable | Yes |
| Class | Class 2 - Double Insulated |
| Weight | 0.5KG |
| Guarantee | 5 years |
| Adjustable | No |
Shipping & Returns Infomation
Payment & Security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.




