Description
Focus 1 Light Antique Brass Adjustable Spotlight - Switched
- Focus 1 Light Antique Brass Adjustable Spotlight
- Perfect for Kitchen
- Matching Bar Kitchen Ceiling Spotlights
- Switched Sophisticated single-light spotlight in timeless antique brass, designed for kitchens and living spaces.
- Features an adjustable head for flexible task and ambient lighting
- Compatible with GU10 LED bulbs for energy-efficient illumination. Dimmable for mood control.
- Dimensions: 13cm H × 9cm W × 17cm D. Includes 1 × GU10 10W bulb. Class 1 earthed,
- 2-year guarantee.
- 90-day free returns and quick UK delivery
| Height | 13cm/5.1" |
| Width | 9cm/3.5" |
| Depth | 17cm/6.7" |
| Light Bulbs | 1 x GU10 10W |
| Fitting Code | 1541AB |
| Brand | Searchlight Lighting |
| Dimmable | Yes |
| Class | Class 1 - Earthed |
| Weight | 0.3KG |
| Guarantee | 2 Years |
| Adjustable | No |
Shipping & Returns Infomation
Payment & Security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.






