Description
Karna New Industrial Gold Floor Lamp
The task floor lamp with foot switch, is finished in warm antique brass paint. The warm tones of the brass and on-trend style is both classic and contemporary.| Height | 163cm/64.2" |
| Width | 28cm/11" |
| Depth | 25.5cm/10" |
| Light Bulbs | 1 x 10W LED E27/ES |
| Fitting Code | 107528 |
| Brand | Endon Lighting |
| Dimmable | No |
| Class | Class 2 - Double Insulated |
| Weight | 4.8KG |
| Guarantee | 2 Years |
| Adjustable | No |
Shipping & Returns Infomation
Payment & Security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.









