Description
Quoizel Large Tiffany Arden Table Lamp QZ/ARDEN/TL
The symmetry and angular design of this Quoizel Tiffany Arden lamp by Elstead Lighting make it really attractive and the soft tones of the hand-cut glass will create a warm, comforting space in any room.
| Height | 59,7cm / 23.5" |
| Diameter | 40.6cm / 16" |
| Material | Art glass / Steel |
| Light Bulbs | 2 x E27 |
| Shade Code | |
| Fitting Code | |
| Brand | Elstead Lighting |
| Dimmable | Yes (compatible with dimmable smart bulbs) |
| Guarantee | 2 years |
| Adjustable | No |
| Class | Class 1 - Earthed |
| Weight | 4.5kg |
Shipping & Returns Infomation
Payment & Security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.





