Description
Searchlight Astro Black & Chrome Table Lamp - Opal Glass Shade
The Astro Table Lamp is a versatile lighting solution that combines timeless style with modern design elements. With its stunning combination of chrome and black metal and white glass, this lamp offers a sophisticated and versatile aesthetic that seamlessly complements various interior design themes. Its neutral and timeless nature ensures that it remains a stylish choice for years to come, regardless of changing design trends. The adjustable neck means that light can be directed where needed, so this table lamp is ideal for a home office or workstation.| Projection | 31.5cm/12.4" |
| Height | 58cm/22.8" |
| Width | 15cm/5.9" |
| Light Bulbs | 1 X E14 LED 10W |
| Fitting Code | 3086-1WH |
| Brand | Searchlight Lighting |
| Dimmable | No |
| Class | Class 2 - Double Insulated |
| Weight | 1.8KG |
| Guarantee | 2 years |
| Adjustable | No |
Shipping & Returns Infomation
Payment & Security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.





