Description
Searchlight Gemma 2 Light Wall Light - Brass & Clear Crystal
Adorned with a lustrous satin brass finish and shimmering clear crystal embellishments, this Gemma 2Light Wall Light exudes an aura of elegance, grace, and refinement. Meticulously crafted , its impeccable design imparts a sense of sophistication to any space.| Projection | 15cm/5.9" |
| Height | 23.7cm/9.3" |
| Width | 25cm/9.8" |
| Light Bulbs | 2 X LED G9 (33W Equivalent) |
| Fitting Code | 68510-2SB |
| Brand | Searchlight Lighting |
| Dimmable | Yes |
| Class | Class 1 - Earthed |
| Weight | 1KG |
| Guarantee | 2 years |
| Adjustable | No |
Shipping & Returns Infomation
Payment & Security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.






