Description
Searchlight Portico Double Chrome & Glass Wall Light
Illuminate your surroundings and discover the seamless fusion of style and practicality with the Portico 2-light wall light. Designed to work well in both traditional and modern homes, its chrome finish and neutral white tapered shades complement a variety of interior decor styles.| Projection | 17cm/6.7" |
| Height | 31cm/12.2" |
| Width | 29cm/11.4" |
| Light Bulbs | 2 X LED G9 (33W Equivalent) |
| Fitting Code | 6882-2CC |
| Brand | Searchlight Lighting |
| Dimmable | No |
| Class | Class 1 - Earthed |
| Weight | 0.9KG |
| Guarantee | 2 years |
| Adjustable | No |
Shipping & Returns Infomation
Payment & Security
Your payment information is processed securely. We do not store credit card details nor have access to your credit card information.



